• 7
  • 0

Çoğumuz için ev temizliği, yapmak istediklerimiz listesinde son sıradadır. Evimizi temiz ve ferah görmekten hoslansak da evin temizliğini yapmak çoğumuz için kabustan farksızdır.

Bizim kolay ve pratik önerilerimiz ile evinizde verimli bir temizlik yapabilir ve işlerinizi kolaylaştırabilirsiniz.

Temizlik öncesi bir liste yapmayı unutmayın

Temizlik sonrası yaşayabileceğiniz en kötü şey, yorgunluk kahvenizi yudumlarken bir anda komodinin altındaki tozları fark etmek olacaktır. Temizlik öncesi yapılması gerekenler listesi hazırlarsanız bu tarz sorunların önüne kolaylıkla geçebilirsiniz. Böylece en küçük ayrıntısına kadar evinizi temiz kılabilir ve sürprizlerle karşılaşmazsınız.

Evinizde temizliğe tavandan başlayın

Pek çok kişi temizliğe yerlerden başlamayı tercih eder. Oysaki en büyük toz kümeleri dolap üstlerinde ve tavana yakın bölgelerde bulunur. Evinizi yukarıdan aşağıya temizlerseniz yukarıdaki tozların evi yeniden kirletmesini engellemiş olursunuz.

Kapıları kapayarak temizlik yapmak da bu tarz toz kümelerinden kurtulmak için birebirdir. Odanın içerisinde, köşelerdeki toz öbeklerini ve kirişleri daha iyi görmenizi sağlayacaktır.

Doğru temizlik malzemelerini kullanın

Doğru malzemeleri kullanmanız evinizde mucizeler yaratacaktır. İyi temizlik malzemeleri seçerseniz işiniz kolaylaşır ve eviniz daha parlak ve canlı görünür. Banyo ve mutfak için seçtiğiniz temizlik malzemelerinin antibakteriyel olmalarına özen gösterin. İşinizi daha da kolaylaştırmak istiyorsanız, antikabteriyel mendiller alabilir ve kısıtlı zamanlarınızda bunları kullanarak hızlı bir temizlik yapabilirsiniz.

Karbonat deyip es geçmeyin

Yemek için tuz ne ise, temizlik için de karbonat odur. Karbonat ikarbonatle gümüşlerinizi temizleyebilir, tıkalı lavaboları açabilir, doğal yolla evinizde ferah bir koku yaratabilirsiniz. Aynı zamanda yağ lekelerini çıkarabilir, lekeler üzerinde kullanabilir, ve eğer istiyorsanız karbonat ile yüz maskesi bile hazırlayabilirsiniz.

Size yardımcı olalım

Eğer karbonattan pek hoşlanmıyor ve bu önerilerimize rağmen temizlik işleri ile uğraşmak istemiyorsanız, size bir önerimiz daha var; temizbiev temizlik hizmetlerini tercih edin! Bütün düşünmeniz gerekenleri biz sizin yerinize düşünelim ve evinizi temiz, ferah ve mutlu kılalım.

Yorum Ekle

Your email address will not be published. Required fields are marked *